Важливо знати


Попередня Наступна

 • Хочеш трохи схуднути?


  Молочні продукти активізують спалювання калорій та допоможуть тобі швидко повернутись в «задані» параметри.

  Науково доведено, що кальцій прискорює процес спалювання жирів. Його перенасичення в меню допомагає контролювати вагу, і навпаки, недостатня кількість кальцію стимулює накопичення жиру.

  Нормальна кількість кальцію, необхідного людині на добу, коливається в межах 1500-2500мг або 100-150 г твердого сиру.

  Найбільш фізіологічне джерело кальцію – твердий сир.
 • Про твердий сир


  Сир – висококалорійний білковий продукт, він містить майже всі необхідні для організму людини речовини та легко засвоюється.

  По своїй енергетичній цінності сир перевищує м’ясо, рибу, яйця та хліб. 100 г сиру повністю задовольняє добову норму дорослої людини в кальції і фосфорі, а жирні кислоти, що містяться в сирі, знижують ризик розвитку раку.
 • Для жінок


  Важливо знати, що завдяки щоденному вживанню мікроелементів, які знаходяться в твердому сирі (білків, амінокислот, вітаміну А, В, а також, пантотенової кислоти), зморшки розгладжуються, а шкіра надовго залишається молодою. Нігті змінюють колір та укріплюються, а волоси набувають блиску та “оживають».
 • Людині з алергією


  Людина з алергією на молоко може сміливо вживати твердий сир, бо саме в сирі збережено майже всі корисні властивості молока, але практично немає лактози, яка спричиняє алергічні реакції.
 • Гармони радощі


  В твердому сирові є речовини, які змушують наш організм виробляти ендорфіни – гормони радощі, щастя, закоханості. Ось і виходить, що вживання сиру дарує нам не тільки насолоду смаком, але і відчуття доброго настрою.
 • Корисно для здоров’я


  Важливо знати, що твердий сир запобігає появі остеопороза (для довідки, ”остеопороз” - це захворювання скелету, яке призводить до загальної втрати кісткової маси, тобто кістки стають тонкими та крихкими).
 • Елітні сири


  Всім відомо, що тверді крупні сири “Маасдамер”, “Гранд”, “Кардинал”, “Радомер” мають ніжний аромат, а також, трохи солодкий присмак. Ці сири можна розпізнати по великим діркам. Такий вид сиру подають в любий час: до сніданку, обіду та вечері. Вони не мають протипоказань, навіть, дітям до 1,5 року.

  Такі тверді сири, як “Костромський”, “Голландський”, “Карат” підходять більш всього до сніданку, вони пробуджують апетит. Малюкам до двох років давати їх не рекомендується.
 • Важливо знати


  Важливо знати, що людям з низьким артеріальним тиском потрібно вживати філіжанку кави та з’їдати бутерброд з маслом і твердим сиром. Такий сніданок нормалізує тиск, а, також, внутрішній стан організму.
 • Корисно


  Спеціалісти запевняють, що твердий сир в великій кількості необхідно вживати людям похилого віку. Тому, що з віком знижується активність антитіл, які вироблені в молодості на вакцини і інфекції. Саме речовини, які є в сирі, збільшують активність антитіл та покращують роботу імунної системи.
 • Корисно


  Ще раніше вченими було доведено, що сир добре сприяє на серцево-судинну діяльність організму та знижує ризик розвитку серцевих захворювань.
 • Пізнавально


  За Державним стандартом, твердий сир виготовляють лише з молока. Якщо до сировини додають рослинні жири, то це вже не сир, а сирний продукт.
 • Цікаво


  А чи знаєте ви, що для приготування одного кілограму сиру, потрібно приблизно 10 літрів коров'ячого або козячого молока.
 • Поради щодо зберігання сиру


  1.Кожний вид сиру повинен зберігатися окремо.

  2.Ідеальна температура для зберігання сиру: 12°С.

  3.Не треба залишати надрізаний сир на столі.

  4.Сир, залишений у паперовому пакеті у холодильнику, висихає. Користуйтесь поліетиленовою плівкою або фольгою.

  5.Сир повинен мати можливість "дихати". Тому його не слід пакувати у вакуумну упаковку, краще покласти сир під спеціальний ковпак або ж загорнути в алюмінієву фольгу, в якій слід зробити невеличкі дірочки.

  6.Твердий сир одним шматком зберігається довше, якщо його загорнути в чисту вологу тканину.

  7.Пам'ятайте: сир не любить сонця.

  8.Сир не висохне, якщо покласти поруч із ним шматочок цукру і накрити ковпаком.

  9.Твердий сир можна зберігати 7-10 днів, м'який - 2-3 дні.

  10.Сир, що пересох, можна зробити м'яким і свіжим, потримавши його у молоці.